Náš příběh

Je dobře si připomenout, že na začátku nebylo NIC - jen obrovská touha vybudovat školku a později i školu pro naše děti a děti rodičů podobně smýšlejících za přijatelnou cenu. Využili jsme možnosti zprovoznit školku v Jihlavě v areálu bývalé Tesly. Zřizovatelem byla firma, která tento areál vlastní a mateřská škola zapadala do jejich koncepce o využití celého komplexu. Rok a půl jsme pracovali v projektu na vzdělávání učitelů, vyráběli pomůcky, zajišťovali další vzdělávání a hledali další rodiče a pedagogy do týmu. Velmi nás těšilo, že jsou i další podobní nadšenci. Při společné výrobě pomůcek jsme se mohli vzájemně poznávat. Byli jsme hrdi na to, co jsme dokázali, i když se pomůcky pro celou školu zatím vešly do pár krabic od paprik. Sháněli jsme vybavení školy, mnozí z Vás nám pomáhali. 
 

Další školní rok byly přijaty nové děti, noví průvodci, ale něco se změnilo. Škola má krásné prostory, police jsou na první pohled plné pomůcek, učitelů je dvojnásobek, ale nějak postupně zmizelo to prvotní nadšení a pomalu začíná převažovat hledání chyb nad radostí z vykonané práce a pokroku. Napětí vzrůstá mezi učiteli, rodiči i dětmi. Věděli jsme, že první roky je stále co vylepšovat. Ale najednou se očekávání mnohých rychle otočila - chtěli jsme dokonalou školu a hledal se ten nedokonalý. Tato nespokojenost dusila tým, který se na počátku jevil silný a pevný jako skála.


Rozdělili jsme se a mohli se opět svobodne a lehce nadechnout. S menším počtem (dětí, rodičů, průvodců) a s velkým odhodláním jsme dali pevný základ nové Meruzalce. Vyrostla komunitní škola - Meruzalka - Centrum Zázraků a zázraky se opravdu děly. Emoce postupně opadaly mezi dětmi, průvodci i rodiči panuje mír a důvěra. Zkušenost, kterou jsme učinili, nás mnohému naučila. Jsme trpělivější, silnější a jeden druhému oporou. Poznali jsme, že bez vzájemné podpory to nejde. Otevřeně o svých radostech i obavách hovoříme, vzájemně je sdílíme, aby jsme je nechali zase rozplynout, často s hřejivým pocitem v duši. Společně se vzděláváme a poznáváme nové cesty, oblasti, novodobé trendy, práci s emocemi, efektivní komunikaci. Prožíváme nadšení a opravdový zájem našich dětí. Vytváříme komunitu lidí, kteří chtějí být prospěšní nejen svým dětem, ale i ostatním. Díky Meruzalce rosteme v silné osobnosti ve všech oblastech, se vším lidským respektem. Žádné srovnávání, pouze objevování vlastní jedinečnosti, svým tempem, s podporou pro vyjádření svého názoru.


  

© meruzalka.cz 2024 všechna práva vyhrazena | design Bigpoint | realizace 3Nicom